04/01/2023
AIN пише, шо освітяни обурюються: ChatGPT від OpenAI загрожує освіті. Тепер студенти можуть за кілька хвилин зліпити в чаті есей чи реферат і жодна антиплагіат-система не розпізнає шахрайства.
Інструмент дійсно еволюціонував. GPT3.5 може генерувати цілком притомний текст і виконувати купу споріднених задач за секунди: наприклад, робити рефакторинг коду. Але. Але всі оці алгоритми inevitably biased. Вони навчаються на тому, шо нагенерували люди раніше, а люди, як відомо, генерують все підряд. Відтак есей, згенерований алгоритмом, може бути філігранним граматично, але містити помилки або невідповідності на рівні сенсів.
Алгоритми – вони наче дзеркало, і часто воно здається кривим. Навіть коли відзеркалює не весь Інтернет, а кращих із нас! От, наприклад, у штаті Нью-Йорк кілька років тому був шкандаль: алгоритм навчили виносити вироки замість суддів перших інстанцій, і ті навиносили особливо суворих рішень підсудним із вгадайте яким кольором шкіри. Все як у людей 🤷♀️
Ми, як і всі, погралися з ChatGPT, ба навіть написали разом статтю в блог. Про найбільших провайдерів хмарних послуг – залишимо посилання в коментарі. Досвід класний, будемо практикувати ще. Щонайменше причесати граматику і стиль, покращити структуру ChatGPT може як ніхто, за лічені секунди!
Обурені освітяни хай зберуть себе до купи і подивляться на нову реальність без страху, з інтересом. Хай реферати з нульовою науковою цінністю пишуть алгоритми, а студентики збережуть собі час і наснагу для дослідження нового!
Картинку для цього поста теж (авжеж) зробив алгоритм. Ну бо вай нот? Секунди! Дивний новий світ!