01/12/2021
Witajcie w jednym z ostatnich dni tego roku!
W ostatnim czasie gościłem u siebie na serwisie dwa komputery, które głównie pracują jako stacje robocze. Wstępne zadanie było proste - wyczyścić oraz dołożyć po dodatkowym dysku.
Jak z mniejszym nie było problemów, tak większy miał wiele niedoróbek, które postanowiłem poprawić, m.in:
- wyłączone XMP RAMu (pamięć operacyjna pracowała z dużo niższym zegarem, co wpływało niekorzystnie na wydajność),
- brak 2 śrubek mocujących płytę główną do obudowy,
- okablowanie w "stylu włoskim",
- wygięta karta graficzna (zalecenie dokupienia "podpórki", która może być nawet starym obiektywem)
Oraz, moje ulubione, montaż dysku w slocie m.2 oraz radiatora płyty głównej w tymże miejscu.
Tak, dobrze widzicie, ktoś zamontował radiator na dysk, który już takowy radiator posiada. Poprawa tego to oczywiście demontaż radiatora płyty oraz przykręcenie dysku dedykowaną śrubką.
Jak PC-ty wyglądały po zabiegu? Dokładnie tak, jak na zdjęciach (a nawet lepiej)!
Dlatego pamiętajcie, dbajcie o czystość Waszych komputerów, czy laptopów (albo wyślijcie je na "zabieg spa" do mnie 😎).