23/08/2023
Często słyszę takie stwierdzenia "Nie mam talentu do posługiwania się technologią"... I nic w tym niezwykłego. Sęk w tym, że sporo osób wypowiadających pod swoim adresem takie stwierdzenia - uznaje to za problem. Chciałbym więc krótko rozprawić się z tym przekonaniem - że trzeba mieć talent, by móc swobodnie korzystać ze smartfona, laptopa itp. Pomyślcie o takich czynnościach jak jazda na rowerze, gotowanie, zmywanie naczyń. Każdej z tych czynności trzeba się najpierw nauczyć. Wręcz warto nabrać pewnej wprawy. Ale tyle wystarczy, żeby robić to dobrze. Talent na pewno będzie pomocny i sprawi, że osiągniemy nieprzeciętne rezultaty (tu mowa głównie o zmywaniu naczyń ;) ) Ale talent nie jest potrzebny do tego, żeby wykonywać te czynności żeby czerpać z nich satysfakcję i radość (tu znów - przede wszystkim zmywanie naczyń). A teraz wróćmy do nowych technologii - żeby znać się i umieć świetnie obsługiwać smartfon lub komputer - potrzebne jest zdobycie wiedzy i doświadczenia. Nabranie wprawy. W tym zaś nie pomaga talent, a jedynie szczypta odwagi, ciekawości i danie sobie prawa do popełniania błędów (bo jeśli nie popełniasz błędów... to jak inaczej możesz się czegoś nauczyć? :D )