30/04/2026
Smutno dowiadywać się takich rzeczy i to jeszcze od znajomych i z internetu...🤬 Nie jesteśmy w stanie być tam 24 godziny na dobę i pilnować tego miejsca.. i tak na prawdę takie zdarzenia pokazują tylko jak bardzo musimy jako mieszkańcy dzielić odpowiedzialność za to miejsce pośród siebie✊
Nie mamy możliwości naprawienia naszych prac "na już" (choć to też nie powinno chodzić o to aby swój czas i pieniądze poświęcać na takie działania, zamiast na kolejne realizacje 😒) ale na pewno nie składamy rękawic!! 🤜🤛
Nawet powiemy więcej: to dopiero początek❗
Mimo/ Z racji, że w ostatnim czasie takich aktów dewastacji było całkiem sporo, to w głowach kilku pasjonatów środowisk związanych mniej lub bardziej z kulturą, sportem i lokalnym patriotyzmem, zrodziła się wizja, która może ożywić to miejsce jeszcze bardziej tworząc zupełnie nową przestrzeń w naszym mieście, a także mamy nadzieję zabezpieczyć je przed takimi incydentami.
Jednak bez rozmów, otwartości na współpracę i pomocy ze strony rządzących miastem Gorzów to wszystko może zostać tylko w sferze wizji, a bez jakichkolwiek działań zabezpieczających względem już tego co stworzyliśmy wraz z Wami wspólnymi siłami, stanie się bezcelową walką z wiatrakami..😔