OTAGO - Zakład Usług Informatycznych

OTAGO - Zakład Usług Informatycznych Zakład Usług Informatycznych OTAGO Sp. z o. o. ma swoją siedzibę w Gdańsku przy ul. Heweliusza 11. Swoje usługi świadczy klientom na terenie całego kraju. z o.o.

Firma od kilkunastu lat zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem oprogramowania wspomagającego pracę urzędów administracji samorządowej. Jest twórcą i właścicielem Zintegrowanego Systemu Wspomagania Zarządzania Miastem i Gminą– System OTAGO. Zakład Usług Informatycznych OTAGO sp. prowadzi działalność od 1991 r. i jest zarejestrowany w Sądzie Rejonowym Gdańsk- Północ, VII Wydz. Gospodarczy pod numerem K

RS 0000138309. Kapitał zakładowy wynosi 200.000 zł. OTAGO jest firmą ukierunkowaną na obsługę tylko jednego sektora - administracji samorządowej różnych szczebli - urzędów oraz jednostek i zakładów budżetowych im podległych. W wyniku wieloletnich kontaktów z naszymi klientami, znamy dokładnie ich problemy. Wiemy, w jakich terminach realizowane są krytyczne zadania. Śledzimy na bieżąco wszystkie zmiany w przepisach zarówno krajowych jak i lokalnych. Struktura firmy oraz metodologia działania zostały dopasowane są do specyfiki administracji. Działając tylko na jednym rynku dajemy naszym klientom pewność, że wszystkie nasze zasoby służą do rozwoju Systemu OTAGO oraz do pomocy w realizacji ich zadań. Pozwala to samorządom lokalnym działać efektywnie, być bardziej otwartymi i w pełni zaspokajać oczekiwania mieszkańców. OTAGO jest partnerem największych firm światowego przemysłu informatycznego Oracle Corp. i Microsoft. Ma dostęp do najnowszych technologii i może udzielać wszechstronnej pomocy w rozwiązywaniu problemów technicznych. OTAGO posiada doskonały zespół pracujący w sprawdzonej technologii i z użyciem najnowszych narzędzi. Zespół pracuje na rozbudowanej konfiguracji sprzętowej zawierającej serwery z systemami operacyjnymi Windows Server, Unix i Linux. W pracach analitycznych, projektowych i programowych korzysta z pakietów oprogramowania Oracle9/10. OTAGO jest dynamicznie rozwijającą się firmą zwiększającą co roku sprzedaż swoich towarów i usług oraz stale powiększającą grono użytkowników Systemu Otago, dla których zabezpiecza stały serwis oprogramowania, udziela porad telefonicznych. OTAGO posiada sprawdzoną metodologię produkcji, wdrażania i utrzymywania systemów informatycznych zgodną z wymaganiami ISO 9001:2008 oraz spełnia standardy zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z normą ISO/IEC 27001:2005. Systemy Zarządzania Jakością i Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ZUI OTAGO został zweryfikowany i pozytywnie oceniony przez autoryzowaną firmę audytorską.

22/04/2016

Wszystkich fanów serdecznie zapraszamy na oficjalny fanpage Asseco Data Systems: https://www.facebook.com/assecods

Asseco Data Systems dostarcza produkty, usługi i rozwiązania informatyczne, bazujące na oprogramo

22/04/2016
31/08/2015

Zarząd Asseco Poland zdecydował o powołaniu spółki Asseco Data Systems S.A. (ADS). Powstanie ona poprzez połączenie sześciu polskich firm z Grupy Asseco – ADH-Soft Sp. z o.o., CK Zeto Łódź S.A., Combidata Poland Sp. z o.o., Z.U.I Otago Sp. z o.o., PI Zeto Bydgoszcz S.A. oraz Unizeto Technologies S.A.
Asseco Data Systems będzie dostarczało produkty i usługi, bazujące na oprogramowaniu własnym oraz firm trzecich, a także rozwiązania infrastruktury teleinformatycznej. Działalność spółki skoncentrowana zostanie na obsłudze przedsiębiorstw oraz instytucji administracji samorządowej na rynku lokalnym.

Asseco Data Systems skupi wiedzę i wieloletnie doświadczenie tworzących je spółek. Firma oferować będzie rozwiązania i oprogramowanie dla administracji samorządowej oraz firm. W ofercie ADS znajdą się także systemy dedykowane dla klientów na poziomie ogólnopolskim, np. z branży leasingowej i finansowej. Będzie to także największe polskie centrum, obsługujące podpis elektroniczny. Zakres działania spółki obejmie obszar zarządzania dokumentami elektronicznymi oraz usługi drukowania i korespondencji masowej. Stanie się ona liderem sektora usług szkoleniowych i dostawcą platform do zarządzania kapitałem ludzkim i do e-edukacji. ADS będzie także zarządzało nowoczesnymi ośrodkami przetwarzania danych.

W ramach jednej firmy skupimy unikatowe kompetencje blisko tysiąca ekspertów i specjalistów – powiedział Andrzej Dopierała, Prezes Asseco Data Systems S.A. Pozwoli nam to stać się wiarygodnym partnerem w tworzeniu, rozwijaniu i utrzymaniu systemów informatycznych oraz infrastruktury IT – dodał.

Głównym celem powołania Asseco Data Systems jest stworzenie lepszych możliwości do rozwoju biznesu niż te, które wcześniej miały firmy, wchodzące w skład nowej spółki. Pozwoli też na pozyskiwanie większych kontraktów oraz dodatkowego kapitału na inwestycje. Spółka skorzysta również z potencjału, związanego z rozpoznawalnością oraz ugruntowaną pozycją marki Asseco. Duża skala działania ADS przełoży się także na silniejszą pozycję wewnątrz całej Grupy Asseco. Przewidywana jest bliska współpraca z pionem infrastruktury Asseco Poland (kierowanym przez Andrzeja Dopierałę), ale także tworzenie wspólnych ofert z innymi spółkami z Grupy, np. z Asseco Business Solutions, specjalizującym się w systemach ERP. W ofercie ADS będzie też kilka produktów, które mogą zaistnieć poza granicami Polski. W ich sprzedaży mogą pomóc zagraniczne spółki z Grupy.

Powołanie ADS przyniesie szereg korzyści dla naszych obecnych oraz przyszłych klientów, którzy uzyskają dostęp do szerszej oferty innowacyjnych i konkurencyjnych produktów, usług oraz rozwiązań – powiedział Andrzej Dopierała. Dzięki większemu potencjałowi, dużemu know-how oraz bardzo dobrej znajomości potrzeb klientów, spółka będzie mogła stać się jeszcze lepszym partnerem do współpracy – dodał.

Swoją działalność operacyjną ADS rozpocznie na początku 2016 r. w dziesięciu lokalizacjach w całej Polsce. Struktura firmy oparta zostanie na pionach biznesowych, które będą odpowiadały za określone produkty, usługi oraz klientów. Pozwoli to na efektywny i usystematyzowany podział zadań, a w konsekwencji wysoki poziom obsługi klientów.

26/05/2015
26/05/2015

Otago wśród Najlepszych – nasz udział w Targach

Podsumowanie Targów Pracy na PG

W dniu 11 maja braliśmy udział w Trójmiejskich Targach Pracy organizowanych już po raz kolejny na Wydziale ETI Politechniki Gdańskiej.
Jesteśmy firmą, która dopiero zaczyna cykliczne uczestnictwo w tego rodzaju eventach, dlatego każde z nich jest dla nas dużym wydarzeniem. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że obecność na targach to świetna okazja, żeby poznać mnóstwo młodych i zdolnych ludzi, którzy zaczynają swoją karierę na rynku pracy i pokazać im, że to właśnie OTAGO jest ciekawym miejscem na stawianie pierwszych kroków w branży.
Nasz sześcioosobowy zespół dzielił się swoimi doświadczeniami z pracy w Otago i informacjami na temat wyzwań stojących przed programistami.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną atmosferę, ciekawe rozmowy i wszystkie dociekliwe pytania :)

Na stoisku przygotowaliśmy dla uczestników dwa konkursy:
-> wśród osób, które rozwiązały krzyżówkę informatyczną, co godzinę losowana była nagroda w postaci firmowego powerbank-a lub pendriv-a. O godz. 14.05 wylosowaliśmy szczęśliwca, który otrzymał nagrodę główna- Raspberry PI 2. Wszystkim nagrodzonym osobom, gratulujemy!
-> wśród osób, które rozwiązały przygotowany przez nas test z Javy, 12 z najlepszymi wynikami zostało zaproszonych do siedziby firmy na szkolenie z zakresu „Bezpieczeństwa Aplikacji Internetowych”. Szkolenie odbędzie się 13.06.15r, a poprowadzi je Rafał Voss – architekt aplikacji, specjalizujący się w tej tematyce.

Cały czas trwa rekrutacja na stanowiska programistyczne, zachęcamy do przysłania swoich CV na adres [email protected]

Szanowni Państwo,miło mi poinformować, iż tegoroczną Konferencję Użytkowników Oprogramowania OTAGO swym patronatem honor...
21/04/2015

Szanowni Państwo,

miło mi poinformować, iż tegoroczną Konferencję Użytkowników Oprogramowania OTAGO swym patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Kielce - Pan Wojciech Lubawski.

W tym roku odbędzie się ona w dniach 19 - 20 maja w malowniczo położonym Hotelu Uroczysko.



Temat główny Konferencji: "WIĘCEJ NIŻ URZĄD"

Podobnie jak w poprzednich edycjach, gośćmi Konferencji będą przedstawiciele samorządów z terenu całej Polski – głównie użytkownicy systemu OTAGO w osobach prezydentów, burmistrzów, dyrektorów departamentów, naczelników wydziałów oraz kierowników jednostek miejskich.
Informatyka w samorządzie to już nie tylko informatyzowanie i dostarczanie wyspecjalizowanych i nowoczesnych usług dla urzędu lub podległych mu jednostek.
Dzisiaj informatyka w miejskich aglomeracjach wchodzi na wyższy poziom i zaczyna obejmować oraz spajać cały miejski organizm. Wielu włodarzom miast nie wystarcza już nowocześnie zinformatyzowany urząd. Oczekują rozwiązań, dzięki którym możliwe będzie by funkcjonował on sprawniej i bardziej optymalnie.
Coraz więcej miast realizuje przedsięwzięcia informatyczne, które tworzą rozwiązania na poziomie miejskim, obejmujące swoim zakresem wszystkie jednostki budżetowe, placówki oświatowe oraz inne instytucje, tworzące strukturę samorządową. Pozwalają one także na bieżące reagowanie na potrzeby mieszkańców i dynamicznie zmieniające się otoczenie.
Są to przedsięwzięcia złożone, które obejmują wiele aspektów wymagających odpowiedniego planowania oraz podejmowania często niełatwych decyzji, czy pionierskich działań. Doświadczenia gromadzone zarówno przez samorządy jak i firmy informatyczne współuczestniczące w tych przedsięwzięciach mogą stanowić zarówno źródło inspiracji jak i kopalnie praktycznej wiedzy, zarówno dla samorządów, które są jeszcze przed decyzjami o budowaniu miejskich systemów informatycznych, jak i dla tych, którzy są w trakcie takich realizacji.



Tegoroczna konferencja użytkowników systemu Otago z tematem przewodnim „Więcej niż Urząd” ma stanowić dla Państwa platformę wymiany doświadczeń w tym właśnie zakresie. Przedstawiciele samorządów m.in. z Kielc, Gdańska, Wrocławia, Zabrza oraz firm teleinformatycznych będą się z Państwem dzielić swoją wiedzą, dobrymi praktykami oraz zaprezentują konkretne osiągnięcia i plany związane z realizacją projektów miejskich.

W ramach konferencji zaplanowano też panel dyskusyjny.

Prezentacje będą poruszały m.in. takie tematy jak:
•budowa infrastruktury technicznej pozwalającej na sprawne funkcjonowanie rozwiązań informatycznych na poziomie miejskim,
•architektura korporacyjna jako pomoc w projektowaniu rozwiązań IT na przykładzie zarządzania finansami w Gdańsku,
•zastosowanie usług i produktów , które mogą funkcjonować na poziomie centralnego systemu miejskiego – analizy przestrzenne, systemy zarządzania oświatą, obiegu dokumentów, zamówienia publiczne,
•zagadnienia związane z organizacją i rolą IT w mieście,
•kwestie finansowania przedsięwzięć informatycznych dla budowy systemów miejskich z nowej perspektywy unijnej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji, która będzie okazją do wymiany doświadczeń i poglądów wśród przedstawicieli Jednostek Samorządów Terytorialnych, wzbogacenia wiedzy o nowe możliwości systemu oraz wzajemnego poznania się odbiorców oprogramowania z pracownikami firmy OTAGO. Jak co roku, Państwa udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy ponoszą tylko ewentualne koszty noclegów oraz dojazdu.

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.



Renata Grzebińska

Koordynator konferencji

Wszystkim klientom,najlepsze życzenia z okazjinadchodzących Świąt Wielkiej Nocyskładają:Zarząd  oraz pracownicyZakładu U...
03/04/2015

Wszystkim klientom,
najlepsze życzenia z okazji
nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy
składają:
Zarząd oraz pracownicy
Zakładu Usług Informatycznych OTAGO sp. z o. o.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzeniawszystkim naszym Klientom,najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych i...
22/12/2014

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
wszystkim naszym Klientom,
najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych i rodzinnych świąt
oraz szczęśliwego Nowego Roku
składają Zarząd oraz pracownicy
Zakładu Usług Informatycznych OTAGO Sp. z o.o.

26/09/2014

"Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego nowym użytkownikiem oprogramowania OTAGO."

Zakład Usług Informatycznych OTAGO Sp. z o.o. podpisał z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego umowę na informatyzację wybranych procesów Urzędu Marszałkowskiego, w ramach projektu „e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ramach projektu dostarczone zostaną m.in. system do obsługi kadr, płac i zarządzania zasobami ludzkimi, system rejestracji czasu pracy, system obsługi zamówień publicznych oraz infrastruktura informatyczna na potrzeby dostarczanych systemów.

06/06/2014

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że tegoroczna Konferencja Użytkowników OTAGO, która odbyła się w dniach 3-4.06 br. w Wałbrzychu dobiegła końca. Zarówno miejsce naszego spotkania - Zamek Książ, jak i temat konferencji oraz poszczególne wystąpienia prelegentów spotkały się z Państwa dużym zainteresowaniem czego potwierdzeniem jest aktywny udział w spotkaniu niemal 200 uczestników.

Szczególne podziękowania chcemy złożyć na ręce Prezydenta Miasta Wałbrzycha Pana Romana Szełemeja, który wraz z Prezesem Asseco Poland Panem Adamem Góralem otworzył konferencje. Dzięki osobistemu zaangażowaniu Pana Prezydenta, jak również współpracującej z nami od lat Skarbnik Pani Ewy Kłusek, udało się nam wszystkim stworzyć niezwykłą atmosferę tego spotkania. Zarówno w trakcie jak i po zakończeniu konferencji spłynęło do nas wiele gratulacji, podziękowań i wyrazów uznania za merytoryczne i organizacyjne przygotowanie spotkania. Nie byłoby to możliwe bez Państwa olbrzymiego zaangażowania.

Serdecznie dziękujemy również wszystkim naszym gościom: użytkownikom oprogramowania OTAGO, przedstawicielom Jednostek Samorządu Terytorialnego nie będących jeszcze naszymi Klientami oraz partnerom konferencji za tak liczne przybycie.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Informujemy, że prezentacje, referaty eksperckie oraz zdjęcia zostaną
Państwu udostępnione poprzez stronę www i serwer ftp.

Szczegółowe informacje zostaną wysłane na adresy mailowe uczestników konferencji.

DO ZOBACZENIA

Miasto Wałbrzych opublikowało na swoim profilu zdjęcia z Konferencji Użytkowników Oprogramowania OTAGO 2014. Zapraszamy!
06/06/2014

Miasto Wałbrzych opublikowało na swoim profilu zdjęcia z Konferencji Użytkowników Oprogramowania OTAGO 2014. Zapraszamy!

Wałbrzych, Zamek Książ, 3 czerwca 2014

Wszystkim klientom,najlepsze życzenia z okazjinadchodzących Świąt WielkanocnychskładająZarząd  oraz pracownicyZUI OTAGO ...
16/04/2014

Wszystkim klientom,
najlepsze życzenia z okazji
nadchodzących Świąt Wielkanocnych
składają
Zarząd oraz pracownicy
ZUI OTAGO Sp. z o.o.

Adres

Ulica Heweliusza 11
Gdansk
80-890

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 16:00
Wtorek 08:00 - 16:00
Środa 08:00 - 16:00
Czwartek 08:00 - 16:00
Piątek 08:00 - 16:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy OTAGO - Zakład Usług Informatycznych umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do OTAGO - Zakład Usług Informatycznych:

Udostępnij