09/04/2021
I w końcu nadszedł ten czas - pierwszy serwer w kolokacji :)
Kilka lat temu wyliczyłem że to nieopłacalne rozwiązanie i takie zawsze miałem zdanie. Ostatnio jednak wyszła konieczność zakupu serwera który nie będzie odpowiadał za usługi krytyczne więc ponownie zacząłem szukać i liczyć. Wyliczyłem że może się to opłacać - kupiłem więc serwer, oddałem go w kolokacje i właśnie szykuję go do działania.
Więcej na ten temat napisze niedługo na blogu :)