06/11/2015
Bocsánat! Ez igen hosszú hozzászólás! Olvassátok- e vagy sem, nem számít! De hátha…!
Tudom, mondják, egy kibicnek semmi sem drága! De én is akarom, és a magam módján segítem, ha kell a kórház aktivizálását!De csak innét a gép mellől, mert írni egy újjal is tudok, de mozdulni azt nem… . De ahogy olvasgatom a Csoport bejegyzéseit, akik aktívák, azok se épkézláb, mozogni mindig tudó emberek. Imre sok nyűggel küzd, Éva hol biceg vagy csak alig lábal, Zita fájdalmait kezelteti, Dezső időhiányos, Piroska messze piheni az életkor terheit! Aláírás gyűjtőitek, hát igen , azok mozognak!
Ez a cikk, amihez hozzászóltatok, 2015-10-02.-én jelent meg: http://vaol.hu/.../lesz-e-eleg-orvos-lehet-e-ismet.... Egy idézet innét:
„– Vissza fogják kapni a körmendiek a kórházukat, méghozzá megújítva, egy modern intézményt – jelentette ki Bebes István, Körmend polgármestere.
Rámutatott, hogy egy ilyen volumenű fejlesztés nem „természetes folyamat”, nem csak úgy alakul, hanem azért keményen megdolgoztak, felelős tervezés, időigényes munka előzte meg a majdnem 1,5 milliárd forintos kórházfejlesztést.
Azt is kiemelte a város első embere, hogy egy közösségnek egy ilyen célért, politikától függetlenül együtt kell dolgoznia.
Nem a politikai lobbi nyomán, hanem komoly szakmai alapokra helyezve lesz húsz aktív belgyógyászati ágy a megújuló körmendi kórházban – jelentette ki V. Németh Zsolt, a térség országgyűlési képviselője.
Lakossági kérdésre felmerült még a szakorvos-ellátottság kérdése.Prof. dr. Nagy Lajos azt válaszolta: most is megfelelő az orvosok képzettsége és száma, valamint idén 22 rezidens orvos kezdett dolgozni a szombathelyi kórházban, ez azt jelenti, hogy utánpótlás is lesz a körmendi telephelyen is.”
A Facebook-os megosztás után egy hozzászólás: „Alvó vagy érdektelen községvezetők?
Kemenesalján csak a „KIS EMBEREK” akarnak működő kórházat? A községek vezetői, a települések alkalmazottai, hivatalnokai hol vannak? A petíció aláírói között, ami nyilvános, vagy épp ezért, nem található a nevük? Őket, családtagjaikat, szeretteiket nem érinti , hol és milyen távolságban gyógyulnak? Vagy tán funkcióik, beosztásuk mentesíti Őket, a minket, halandókat ért betegségektől! Vagy csak egyszerűen nem akarnak, nincs érdekükben tenni értünk?
Kemenesaljának 28 településén, az önkormányzati választások kampányában, majd minden jelölt elmondta, miértünk, az itt élőkért akar dolgozni! Majd minden településen van ennek látható jele is. De a jövőre tekintve, milyen nagyszerű tett lenne, ha közös akarattal, értünk, velünk, mindnyájunkért, a közülünk kikerülő betegeinkért elérhetnénk a kórházunk, a Kemenesaljai Egyesített Kórház újra aktivizálását!
Látjuk, azért történnek változások! Épül és lassan kész az új járó beteg rendelő. Celldömölkön és Intaházán a Kemenesaljai Egyesített Kórház telephelyein közel 80 millió forintos támogatásból napelemes rendszer került kiépítésre!
Tudjuk, értünk van!
De betegként--mert elromolhatunk--milyen tortúra és mennyi idő Pápocról vagy Kelédről Szombathelyre kerülnünk! Igaz, öntudatlan állapotba, nagy fájdalmak közt, a megváltó kezelés reményébe ilyenkor erre nem gondolunk! De utána…! Szeretteink messze! Alig várjuk, hogy jöjjenek! De tudjuk, nincs autó, a busz ritkán jár, vonat elérhetetlen! Hónapoknak tűnik az idő mire ideérnek! Aztán bumlizhatnak minden nap! Vagy nem, mert még van munkahelyük és munkájuk! Vagy éppen pénzük nincs a mindennapos utazásra!
A helybeni, a közeli, a működő Kemenesaljai Egyesített Kórház, az ilyen helyzetet kizárja! Betegen ezért nem streszelünk!
Csak gyógyulunk! Itt! Helyben! Itthon!
Polgármesterasszonyok! Polgármesterek!
VELÜNK! KÖZÖSEN! EGYÜTT!
Boba, Borgáta, Celldömölk, Csönge, Duka, Egyházashetye, Jánosháza, Karakó, Keléd, Kemeneskápolna, Kemenesmagasi, Kemenesmihályfa, Kemenespálfa, Kemenessömjén, Kemenesszentmárton, Kenyeri, Kissomlyó, Köcsk, Mersevát, Mesteri, Nagysimonyi, Nemeskeresztúr, Nemeskocs, Ostffyasszonyfa, Pápoc, Szergény, Tokorcs, Vönöck lakosaival tegyünk a kórházunk és egyben a mi egészségesebb jövőnkért!
Mi elkezdtük! Velünk vagytok? http://vaol.hu/.../lesz-e-eleg-orvos-lehet-e-ismet...
Legyen itt is! Ti se legyetek: Alvó vagy érdektelen községvezetők!”
Érdemi hozzászólás-SEMMI!
Aztán egy kis tapasztalat gyűjtés, -nagy- aktivitással, amit itt olvashattok( persze,idő kell rá): http://humanszerviz.blogspot.hu/2015/09/ott-voltunk.html...
Reagálás itt is minimális!
Megy a betűvetés a csoportban, de lényeges történés nincs! Csak ígéret, mi lesz ha…! Majd ha lesz alkalmas idő!
Nem alkalomra kell várni! De lehet, hogy elmúlt! Teremtsetek Ti alkalmat! Egy kórház melletti demonstrációra! Sándor Máriáék járják az országot! Nagyváros-Kisváros, felrázzák az embereket! Merjétek Őket segítségül hívni! Ők ott segítenek, ha egészségügyről van szó ahol tudnak! Merjétek meghívni Őket! Teremtsetek alkalmat a megmozdulástokra! Egy két plakát, falragasz,alkalmas időpont, hely! Csináljátok! A tettek mezején, egy-két órát akár hogy ki lehet bírni! Vágjatok bele, veszteni való az nincs! Én szívesen közvetítek Sándor Máriáék fele!
Választ várok! „SzikLa”:Szikszai Lajos
Szombathely – A betegek júniusban vehetik birtokba a felújított körmendi kórházat. Szombathelyen a Vérellátóba költöznek a szakrendelések.