13/03/2026
Kezdődik a 2G lekapcsolás: váltson Ajax Hub 4G-re időben!
A legnagyobb körültekintés mellett, várhatóan 2028–2030 között kapcsolják le Magyarországon a mára már elavultnak számító 2G hálózatokat, ez pedig rengeteg biztonságtechnikai eszközt érinthet.
Mit jelent ez a behatolásjelző eszközökre vonatkozóan?
Hol tart most a folyamat?
A Magyar Telekom és a Yettel megállapodása értelmében 2026. Január 20-ától a Telekom fokozatosan áttereli ügyfeleinek 2G-adat- és hívásforgalmát a Yettel mobilhálózatára, mivel a Magyar Telekom fokozatosan leállítja a második generációs mobilhálózatát.
Miért érdemes már most lépni?
Habár 2030-ig tervezik a 2G hálózat kivezetését, sok cég már most elkezdte lecserélni a 2G kompatiblis eszközeit 4G-s eszközökre. Ha a szolgáltatók hirtelen jelentik be a hálózat leállítását, akkor nagyon gyorsan megnövekedhet az igény a 4G eszközök iránt. Ez okozhat meghosszabbodott beszerzési időt, így kellemetlenséget és szolgáltatás kiesést a végfelhasználóknak.
Ahhoz, hogy elkerülje a 2G-hálózat kivezetésével járó kellemetlenségeket, javasoljuk, hogy az Ajax Hub 4G-verzióját vásárolja a jövőben.
A termékkel kapcsolatos kérdéseivel keressen minket nyugodtan az elérhetőségeinken. https://b2b.alarmautomatika.hu/sct/695394/Behatolasjelzo