28/11/2025
Érdemes elolvasni, amennyiben szeretnél sokat spórolni a bankolási díjakon, és ha az ismerőseidnek is segítenél akkor megosztani is. :)
Bevezettük a fizetési kérelmet, ami nem is annyira új, de a tapasztaltunk az, hogy nagyon kevesen hallottak róla.
A lényeg annyi, hogy bármilyen átutalásos fizetést meg lehet oldani díjmentesen, akár még egy autó vagy lakás vásárlást is, hiszen gyakorlatilag nincs felső korlátja, csak annyi, hogy egy tranzakció maximum 20 millió Ft lehet, de egymás után akár több kérelmet is kiküldhetsz.
A K and H bankot kivéve (valószínűleg ők is bevezetik előbb-utóbb) bármelyik bank online felületén a Fizetési kérelem menüpontot kell megkeresni és ott a fizető fél bankszámlaszámát és a kívánt összeget megadni, majd a kérelmet elküldeni. Aki fizet, pedig egy gombnyomással elindítja az utalást, ami azonnal megjön. Az külön jó, hogy nem kell aggódni, hogy rossz számlaszámot adtál meg, mert akkor nem is kapná meg a kérelmet a másik fél, tehát téves utalás kizárt. Mindezt ingyen! ( Van 1-2 bank ahol 50 Ft díjat mégis felszámítanak, de ez nem gyakori). Hab a tortán, hogy magán és céges számlával is működik.
Használjátok, spóroljatok! Akár nálunk is :)