12/01/2021
2020. december 31-én lezárult Budapest első részvételi költségvetésének ötletgyűjtő szakasza.
„Óriási öröm és siker számunkra, hogy több, mint hatszáz ötletet küldtetek be, amelyekkel hozzájárultok, hogy Budapest zöldebb, gondoskodóbb, élhetőbb, és az itt lakók elképzeléseivel összhangban fejlődő város legyen. Olyan város, amelynek minden szegletében, minden kerületében a mindennapjainkat meghatározó fejlesztések valósulnak meg, és így mindenki egészségesebb, kellemesebb környezetben közlekedhet, dolgozhat, töltheti el a szabadidejét.
🧐 A következő, várhatóan kora tavaszig tartó időszakban a Városháza és a kerületek munkatársai, szakértői véleményezik, vizsgálják a beérkezett ötleteket, áttekintve, hogy melyek felelnek meg a pályázati kiírásban foglalt feltételeknek, és például vannak-e olyan javaslatok, amelyek szoros átfedést mutatnak, témájukban összefüggnek, így akár össze is vonhatóak. Az ötletgazdákat az eredményekről tájékoztatva, velük egyeztetve és együttműködve kezdjük majd meg tavasszal a következő véleményezési szakaszt, a szűrésen megfelelőnek ítélt javaslatokról.
A folyamat részleteiről, mérföldköveiről az alábbi oldalon tájékozódhattok: t.ly/wJW5
🤝 Budapest nagyon nehéz helyzetben van, és senkit nem áltathatunk azzal, hogy egy világjárvány pusztítása, és a kormányzati elvonások közepette a következő hónapok nem lesznek embert próbálóak. Ám épp a részvételi költségvetés, és az ehhez hasonló programok mutatják meg, hogy kreativitással, közös gondolkodással, nyitottsággal és együttműködéssel még szűkös forrásokból is rengeteget tehetünk azért, hogy Budapest valóban mindannyiunké legyen!” 👉 Kerpel-Fronius Gábor, főpolgármester-helyettes