05/06/2026
URBIS JE ZA NÁMI. Prestižní veletrh a konferenci v Brně využila BCO k mnoha konzultacím. Představitelé měst a obcí řešili stavy sítí elektronických komunikací, ptali se na možnosti přípolože k právě budovaným kanalizacím, operátoři konzultovali své projekty, možnosti sdílení a GIA. A chodili také občané, které nejčastěji zajímaly rychlosti v ulicích a domech, kde žijí. Hostem konzultačního místa BCO byl i Karel Havlíček, ministr MPO.
URBIS nabídl řadu zajímavých vystoupení. Příklady dobré praxe s využitím 5G, až nekonečně se rozvíjející možnosti AI. Bylo toho hodně, spousta podnětů do praxe.