REBEL 3D

REBEL 3D Navrhujeme a stavíme (ne jen) OpenSource 3D tiskárny typu RepRap založené na vlastních návrzí Inspirací nám byla komunita RepRapu.

Vývojem vlastních konstrukcí 3D tiskáren jsme se začali zabývat koncem roku 2012. Tiskárny jsou typu OpenSource a může si je ve své podstatě postavit každý schopnější člověk. Jsou obrovským přínosem při rozvoji kreativity a v neposlední řadě i dokonalým nástrojem pro bastlily, modeláře, hračičky atp. Dá se tisknout poměrně hodně zajímavých věcí a i bez nutnosti umu vlastního 3D modelování. Na internetu je nespočet volně stažitelných modelů.

V rámci přípravy "modulu" s  Octoprintem jsme vytvočili pár drobných vylepšení,  která jsou implementovatelná ne jen pro...
05/03/2022

V rámci přípravy "modulu" s Octoprintem jsme vytvočili pár drobných vylepšení, která jsou implementovatelná ne jen pro tiskárnu RR400M, ale ve své podstatě pro jakoukoli. Jedná se v podstatě o vyřešení prvotního připojení Octorptintu k WiFi síti bez nutnosti přímé úpravy konfigurace sítě na SD kartě, dále umožňuje pomocí pluginu do octoprintu naskenovat WiFi sítě a připojení k té správné a to i bez předchozího připojení do jiné sítě pro nakonfigurování. Dále umí po ztrátě WiFi (ať z důvodu poruchy sítě či přesunu tiskárny/octoprintu z dosahu sítě) přejít do režimu AP, kde můžete opět dostat do octoprintu a připojit k síti. Celá záležitost se skládá ze 3 čásí.
1. funkční OctoPrint, do kterého se dostanete a nainstalujete co je potřeba
2. RPi Wlan Ap/Host switcher https://github.com/Rebel3D-CZ/RPiWlanApHost-switcher
3. vlastní plugin do octoprintu OctoPrint-RR400M-Customizer, kdu tento plugin umí zobrazovat aktuální IP v režimu hosta i AP na LCD BTT TFTxx a i běžných LCD, která podporují gcode pro výpis na LCD M117. https://github.com/Rebel3D-CZ/OctoPrint-RR400M-Customizer
Podrobněji je vše popsáno na Gitu + jednoduchý manuál pro postup konfigurace WiFi zde: https://docs.google.com/document/d/1q59-WR13ednt_rtyzQup2NNX1EiWfqXFaw2jVoAnn_g/edit?usp=sharing
Je to sice záležitost která vznikla hlavně pro RR400M, nic méně pro řadu stavitelů a bastlilů by to mohlo být užitečné a proto dávám do pléna :)

RR400M OctoPrint WiFi V naší upravené verzi tiskového serveru OctoPrint se nachází plugin “RR400M Customizer” pro snadné připojení k Wifi síti, který ve spolupráci s TFT LCD umožňuje konfiguraci připojení bez nutnosti upravovat soubory na SD kartě, na které je server nainstalov...

Remake REBEL 1 :)Byl jsem požádán o spolupráci na zakázkové 3D tiskárně, která měla vyjít ze základního konceptu kartézu...
23/08/2020

Remake REBEL 1 :)

Byl jsem požádán o spolupráci na zakázkové 3D tiskárně, která měla vyjít ze základního konceptu kartézu, akorát měla vyřešit většinu konstrukčních neduhů levných konstrukcí s tištěnými komponenty. Tedy vznikl z toho jakýsi remake REBEL 1. Konstrukční díly navrhoval a vyráběl kolega a na mě bylo zpacifikovat maximum okolo elektroniky s využitím toho relativně nejlepšího co lze za přijatelné finance pořídit a vzniklo z toho následující. Na konstrukci jsme moc nešetřili a posadili jsme to celé na HIWINy.
Díky dobrému chlazení motorů to bez problémů líta 200mm/s při vysokých acc, čehož se dá stejně využít tak maximálně u travelů ale i to citelně zkracuje členité tisky. Jediným běžným neduhem je křivost běžně dostupných vyhřívaných bedů, na tom ještě pracujeme, zatím je využit pevně uchycený magnetický FYSETC 235x235mm s kompenzací autolevelingem a rovnáním pojezdů Z podle něho.
Jinak je to spíš taková klasika, akorát dotažená do stavu, kdy není v podstatě mimo prvotního offsetu Z už nic jiné kalibrovat.
Řízení sedí na Marlinu s 32bit FYSETC a TMC2209 na X/Y pro bezendstopové homování a zbytek TMC2208. LCD jsme použili BIGTREETECH TFT50, což je asi taková střední cesta mezi pohodlným ovládáním a funkcionalitou.
Berte to jako takové drobné pochlubení z něčeho, z čeho mám docela radost, protože to běhá opravdu pěkně, i když samozřejmě vím, že roztisknout pěkně se dá kde co, ale tuhost a přesnost konstrukce se prostě nijak jinak dohonit nedá 😉

Box na ESP32-CAM pro dohled tisku......Už delší dobu řeším, jak nějak rozumně monitorovat tiskovou plochu, tak jsem to t...
12/07/2019

Box na ESP32-CAM pro dohled tisku......

Už delší dobu řeším, jak nějak rozumně monitorovat tiskovou plochu, tak jsem to testnul s ESP32-CAM. Není to žádné umělecké dílo, ale chtěl jsem to mít rychle vytištěné a na experimenty dobře přístupné i pro flashování :)

Není to úplně Plug&Play, je potřeba natvrdo nakonfigurovat každou kameru před nahráním do ESP zvlášť, ale mému účelu to vyhovuje. Dalo by se to poladit i s nějakým konfiguračním "webxiftem" a třeba i WebOTA by se hodil, ale to časově nedávám :D

Umístění kamery není úplně ideální, každou chvilku do toho vrazim, ale jde o zvyk a nebo najít jinej vhodnější flek.

Kamery jedou po WiFi v režimu jednotlivých .jpg snímků (stream ten FW podporuje pouze pro jednoho klienta) a RS je načítá po 1s. Pro kontrolu bohatě dostačující, nemám to místo televize :)

Link na diskuzy se zdrojáky atd. zde http://www.rebelove.org/viewtopic.php?f=24&t=2983&p=35264

Něco trochu jiného :) - final
07/03/2019

Něco trochu jiného :) - final

07/03/2019
07/03/2019
07/03/2019

Po delší době něco z trochu jiného soudku, ač hodně příbuzného :) Prostě je občas potřeba nějaký ten tišťák rychle "vysmahnout" a fotocestu, či ryční kreslení a nějakou tu chemii nemám moc v lásce :D Využil jsem tedy nevyužitou konstrukci od kamaráda, která byla původně tiskárnou koncipovanou případně i na menší frézku, měla dokonce i 4. osu, kterou jsem z toho zatím sundal. Má to svoje mouchy, chystám větší "překopávku" na kolejnice a kuličkové šrouby, nic méně i v této konstelaci, kdy je na X 8x8 trapéz na 12mm kolejnicích, na Y je dokonce řemen T2.5 (původně byl i na X, ale to nebyl moc OK) a na Z jsou 2 motory a trapézy 12x3, což přijde také předělat na jeden motor a jeden šroub. Vřeteno je kamarádova výroba, ta ER a uložení je OK, ložiska i osa je vlepená s měřenou házivostí cca 0,001mm. Ten motor je trochu slabší místo, předpokládám že ložiska dlouho nevydrží. V současném převodu 10:7 to točí max okolo 27k/min, ale použitelné je to s ohledem na řemínky a vzduchem chlazený motor do 20k. Takže příspěvek je spíše aby řeč nestála, že se to dá i nějak tak doma pobastlit. Sice to má ty 3 osy jako 3D tiskárna, ale kombinace není ideální záležitost, každé chce své :)
Jinak to celé "honí" Arduino UNO FW GRBL 1.1, CNC shield a A4988 drivery. Vřeteno řízeno PWM s převodníkem PWM na SERVO-OUT s 50% plynem, neb je tam CAR-REGL.

Po delší době (cca rok 1,5 roku :D), se mi zželelo odloženého Anycubica, kterého jsem "uskladnil" po nespokojenosti s bo...
30/12/2018

Po delší době (cca rok 1,5 roku :D), se mi zželelo odloženého Anycubica, kterého jsem "uskladnil" po nespokojenosti s bowdenovým extruderem a trochu jsem ho v rámci experimentování překopal :D Ještě to není finál a je otázkou kdy a zda to doladím, ale šlo mi primárně o odzkoušení duálního extruderu od uživatele "Saph" z rebelfóra a jsem vcelku spokojen :D Můj první užitečný dvoubarevmý tisk :D :D :D

A ještě jedna paní z testovací UV pryskyřice :) výška modelu 45mm
04/11/2018

A ještě jedna paní z testovací UV pryskyřice :) výška modelu 45mm

Adresa

Sadovská 1088
Hradec Králové
50002

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když REBEL 3D zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Společnost

Pošlete zprávu REBEL 3D:

Sdílet