27/02/2026
Pre svega veliko hvala od srca svim dobrim ljudima koji su već pomogli i žele da pomognu na bilo koji način!
Kratka verzija glasi: sjeban sam totalno, a koga zanima cela priča može pročitati u nastavku...
MobiStyle Loznica je moja radnja koja mi je definitivno presela po devetsto sedamdeset šesti put - za šest godina otkad je pripremano otvaranje nisam video ni more ni planinu, a skoro svaki zarađeni dinar koji je iz posla sa telefonima i računarima je uložen nazad u radnju i dodato još para iz drugih kombinacija, pomoći prijatelja, kolega, porodice pa čak i kredita! Nažalost, jedno vreme unazad radnja često nije radila zbog mnogobrojnih porodičnih havarija koje su se nizale i vraćale me nazad ukrug. Ja sam svakako bio dostupan za klijente po pozivu, a kako su se konačno neke stvari rešavale, ideja je bila da se od 02. marta ponovo radi po redovnom programu i priprema za to je bila u toku. Tako smo došli do toga da se cela situacija svela na "survivor" režim bez velikih zaliha keša kojima se može bar malo amortizovati ovolika havarija. Pretpostavka vatrogasaca i inspektora sa kojom se i ja slažem je da je požar krenuo od nekog od adaptera od kase, terminala, rutera i sličnih skalamerija koji su bili uključeni u produžni kabal u pultu. Ono robe što nije izgorelo u pepeo je ili deformisano od toplote ili garavo i ispolivano dok je požar ugašen. Oštećen je i sav inventar manje ili više. Lokal je bio osiguran, ali naravno na manju sumu od realne štete i sad je u toku borba sa osiguranjem kada će se i koliko tačno sredstava odlučiti da mi udele ili se moramo razvlačiti po sudu unedogled. Jedina sreća u celokupnom ludilu je da niko nije povređen, a ni komšije nisu pretrpele nikakve materijalne štete jer se sve odigralo u ponedeljak 23.02. u jutarnjim satima kada se ide na posao pa su oni i primetili da se nešto čudno dešava i pozvali vatrogasce i nadležne i požar je ugašen pre nego što sam ja došao. Luda kuća nekima od vas poznata kao servis tj. prva radnja je u međuvremenu totalno zatrpana haosom i sada radim na tome da je ponovo osposobim za regularan prijem klijenata kako bih uopšte mogao da funkcionišem koliko to bude moguće dok se ne razreši trenutna situacija