24/06/2026
Umjetna inteligencija više nije tema budućnosti, ona već danas mijenja način na koji kompanije razvijaju proizvode, donose odluke i unapređuju poslovne procese.
Ponosni smo što je naš direktor Elvir Velmar predstavljao IEHSoftLabs - Software Development na panel diskusiji „AI Beyond the Hype | Kako AI mijenja poslovanje i javnu upravu“, održanoj u organizaciji Vanjskotrgovinska/Spoljnotrgovinska komora BiH.
Kroz otvorenu diskusiju podijelili smo naša iskustva iz razvoja softverskih rješenja za međunarodne klijente, razgovarali o stvarnim mogućnostima primjene AI tehnologija, ulozi podataka i cloud infrastrukture, ali i izazovima koje donose etika i odgovorna upotreba AI-a.
Zahvaljujemo se moderatoru Zecir Kasumic , kao i ostalim učesnicima panela Aleksandar Mastilovic, Faruk Jazic, Bruno Banelli i Hani Zahirovic na kvalitetnoj razmjeni ideja i perspektiva.
Hvala VTK/STK BiH na organizaciji događaja koji doprinosi jačanju dijaloga o digitalnoj budućnosti Bosne i Hercegovine.